Chroń usta przed mrozem.

Kategoria: Inne tematy   

Okres zimy jest szczególnym wyzwaniem dla naszych ust. Często bywają suche, spękane, mają tendencję do krwawienia, a my sami czujemy dyskomfort związany z pieczeniem czy szczypaniem. Nie należy te sprawy bagatelizować, gdyż wpływa to na nasze ogólne samopoczucie, a także na nasz wygląd. Są jednak na to sposoby, aby w mroźne dni tego uniknąć. Wystarczy pomóc swoim spękanym ustom i zakupić ochronną pomadkę.

Najbardziej popularny i najdroższy jest dzisiaj olej arganowy. Taki olejek arganowy do włosów zrobił karierę ogólnoświatową. Dobry olej lniany oraz olej palmowy nadają się do delikatnego ożywiania każdej cery. Należy stosować takie oleje codziennie, subtelnie dodając cerze blasku oraz promienności. Nie można na takich produktach oszczędzać.

Wiele producentów oferuje pomadki ochronne, które nawilżą usta, ochronią przed mrozem, wiatrem i zmiennymi temperaturami. Jednak o czym jeszcze warto pamiętać, aby ryzyko dotyczące naszych ust zminimalizować do minimum? Przede wszystkim ważne jest, aby pić dużo wody, co pomoże nawilżyć Twoje usta od wewnątrz. Warto zaopatrzyć się w witaminę B, bo to właśnie jej niedobór sprawia, że skłonność do spękań jest dużo większa.

Kiedy Twoje usta są spierzchnięte, a Ty czujesz nieprzyjemne pieczenie lub szczypanie nie powinno się jeść zarówno ostrych jak i słonych czy kwaśnych posiłków. Pamiętaj, że żadne środki nawilżające nie przeznaczone do pielęgnacji ust mogą tylko zaszkodzić, pieczenie może się zwiększyć a zaczerwienienie wokół ust będzie bardzo widoczne. Pomadkę ochronną powinno się stosować nie tylko na dworze, ale również w domu, a na pewno obowiązkowo używać jej poza domem. Jeśli pogoda jest kiepska i naraża Twoje usta na spękania, wystarczy, żebyś owinął je szalikiem i ograniczył kontakt z wiatrem.  Wszelkie spożywanie napojów na mrozie sprzyja temu, aby Twoje usta dokuczały Ci w codziennym życiu. Wiele koncernów kosmetycznych oferuje różne pomadki ochronne, które mogą zarówno być elementem Twojego makijażu, mieć smaczny smak, błyszczeć, mieć różny kolor. Pomadki ochronne nie są przeznaczone wyłącznie dla kobiet, znani producenci dbają w mroźne dni także o panów, dla których stworzono dyskretną pomadkę, która nie pozostawia po sobie śladów, jest bezsmakowa, bezzapachowa. Zadbajmy o siebie i swój wygląd, bo tak niewiele do tego potrzeba.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

 ?>