Czy nastolatki powinny stosować kremy?

Kategoria: Kremy i odżywki   

Branża kosmetyczna bardzo szybko się rozwija. Promowana przez nią koncepcja dbania o urodę urosła do rangi swoistego stylu życia. W toaletce podręcznej każdej kobiety nie może zabraknąć szerokiego wachlarza kosmetyków wszelkich rodzajów. Poczynając od kremów na maseczkach i peelingach kończąc.

Naturalne kosmetyki są obecnie bardzo modne i często kupowane. Na pewno sklep z kosmetykami sprzedaje także kosmetyki naturalne, które są idealnym sposobem na pielęgnowanie cery, włosów, rzęs oraz brwi. Salon kosmetyczny pielęgnuje urodę pań oraz panów, a kosmetyki organiczne są stosowane w takim salonie jako produkt pierwszorzędnej jakości.

Prawda jest taka, że ciężko nam żyć bez tych dodatków, które pozwalają zachować na dłużej świeżą urodę i młodzieńczy wygląd. To swoiste uzależnienie zaczyna szerokim kręgiem dotykać również młode osoby, które nie mają problemów z cerą. Jest to o tyle niebezpieczne, że nastolatki często nie zdają sobie sprawy, że stosowanie preparatów nie przeznaczonych do ich wieku zamiast pomóc może osłabić naturalne procesy regeneracyjne tkanki i tym samym ich skóra będzie podatniejsza na upływ czasu i szybciej ulegnie procesowi starzenia. Oczywiście istnieją specjalne linie, bezpieczne dla młodej i wrażliwej skóry przeznaczone specjalnie dla dziewczynek. Większość jednak matek nie ulega swoim córkom i nie kupuje im tych kosmetyków, uważając po prostu, że mimo wszystko te preparaty są im na tym etapie życia niepotrzebne. Sprytne dziewczyny maja jednak swoje sposoby- w pogoni za ideałem piękna i w wydmuchanej obawie przed zmarszczkami i straceniem urody sięgają za plecami nic nie wiedzących matek do ich pokaźnych zasobów. Używają kremów przeznaczonych dla kobiet dojrzałych, które zamiast poprawiać wygląd cery powodują w niej trwałe zmiany.

W późniejszych latach dziewczyny te mogą mieć poważne problemy z cerą, a na pewno będą potrzebowały całej gamy różnorodnych kosmetyków, by zatuszować postępujący proces starzenia się skóry. Dlatego też należy obserwować swoje dziecko uważnie. Gdy sygnalizuje chęć posiadania kremu watro usiąść i porozmawiać z córką, może zwykła rozmowa pomoże. Jeśli jednak młoda osoba będzie się upierała przy swoim zamiarze najlepiej wybrać się wraz z nią na zakupy i pomóc jej wybrać preparaty przeznaczone dla jej grupy wiekowej. Mogą to być delikatne kremy nawilżające, czy matujące, w zależności od tego jaki ma rodzaj cery.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

 ?>