Jak nie zrobić z siebie pośmiewiska?

Kategoria: Inne tematy   

Każda z nas ma swoje przyzwyczajenia i porankowe rytuały. W tej codziennej ceremonii mamy jednak wszystkie stały punkt programu, jakim jest zrobienie makijażu. Mało która kobieta wyobraża sobie wyjście z domu bez pomalowania. Byłoby to równoznaczne z zapomnieniem włożenia spódnicy. Odpowiednio dobrany makijaż dodaje pewności siebie, wyróżnia spośród tłumu, jest naszą wizytówką i potrafi zatuszować ślady po źle przespanej nocy i zmęczeniu. Dzięki niemu wyglądamy świeżo i młodziej. Zazwyczaj. Czasem bowiem zdarzają nam się wpadki drobniejsze i większe, dzięki którym nasz wysiłek idzie na marne i zaczynamy wyglądać groteskowo. Panie kupują tanie perfumy. Do nich niezbędna jest zawsze perfumetka. Perfumy dodają uroku, tajemniczości i seksapilu, a makijaż sprawia, że każda pani czuje się wyjątkowa. Makijaż, fryzura, ubranie, buty oraz biżuteria czynią panie wyjątkowymi i pięknymi. Najpiękniejsze są zadbane i znające modę Polki. Luksusowe perfumy kosztują sporo i nie każdą Polkę na nie stać.

Przede wszystkim- grunt to dobranie odpowiedniego do cery podkładu. Za ciemny sprawi, że będziemy wyglądać, jakbyśmy miały na twarzy maskę. Efekt ten pogłębia jeszcze to, ze często zapominamy nałożyć podkład na szyję. Odcinamy w ten sposób twarz od reszty ciała, co wygląda co najmniej nieestetycznie. Kolejnym punktem programu są oczy i brwi. Tutaj popełniana jest notorycznie masa błędów. Uwielbiające ból z masochistycznymi skłonnościami dziewczyny wyskubują sobie brwi zostawiając tylko cienki pasek i w dodatku zarysowują je jeszcze ciemną kredką. Upodabniają się tym samym do sklepowych laleczek Barbie. Nie wygląda to ani atrakcyjnie ani świeżo. Jeżeli już chcemy korygować brwi to ostrożnie dbając, by zachować ich naturalną linię i pod żadnym pozorem nie rysujmy po nich kredkami.

Stosując cienie do oczu zwróćmy uwagę, który będzie do nas pasować. Zawsze jednak wyrazisty cień na powiekach musi kontrastować z delikatnie pomalowanymi ustami. Najlepiej do tego celu nadają się błyszczyki. Jeśli zestawimy ostre kolory na powiekach z mocnym kolorem szminki ktoś na ulicy może nas pomylić z prostytutką. Warto również zaopatrzyć się w dobrej jakości tusz do rzęs. Tanie podróbki markowych produktów są na ogół nietrwałe, łatwo się rozmazują i powodują sklejanie się rzęs, co powoduje nader makabryczny widok. Szokujące dla niektórych pań może również okazać się to, iż konturowanie ust to relikt przeszłości. Nigdy nie zrozumiem po co kiedyś kobiety to robiły. Usta pociągnięte ciemną konturówką i wypełnione jaśniejszą, ostrą szminką wyglądają strasznie, niczym wyjęte z horroru. Makijaż to nasza druga skóra starajmy się więc, by podkreślał naszą urodę, a nie wywoływał przykre komentarze i śmiech.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

 ?>