Jak uchronić się przed perfumowym faux pas?

Kategoria: O zapachu   

Niemal każda z nas ma swoje wyobrażenia i nawyki dotyczące kupowania perfum. Wiele jednak z tych przekonań jest błędnych i wywołuje w rezultacie niezadowolenie z zakupu. Podpowiemy, jak uchronić się przed perfumowym faux pas. Perfumy są bardzo ważnym elementem codziennej toalety. Stanowią one niejako wizytówkę kobiety, czy mężczyzny. Odpowiednio dobrane wyrażają charakter i nastrój. To takie drugie niewidoczne ubranie. Dlatego też wybierając się na ich zakup należy pamiętać o kilku ważnych elementach, by  uniknąć wpadki. Wbrew pozorom bardzo ważny jest tu czas, w którym wybieramy się do drogerii. Na ogół jest to pora popołudniowa, gdy wychodzimy z pracy. Niestety to jest podstawowy błąd, który może prowadzić do rozczarowania wybranym zapachem.

Najlepszą bowiem porą na pachnące zakupy jest ranek. Wtedy organizm jest wypoczęty i nasz nos nie jest jeszcze zbyt obciążony unoszącymi się dookoła woniami. Wypoczęty po nocy łatwiej rozpozna ten, który jest przeznaczony właśnie dla nas. Po południu zaś zmysł węchu jest już osłabiony i łatwo o kosztowną pomyłkę. Wychodząc na pachnące zakupy należy również pamiętać, by nie używać w domu żadnych wonnych kosmetyków. Mogą one bowiem fałszować rzeczywisty zapach produktu, który chcemy nabyć. Błędem jest również dokonywanie zakupu pod wpływem impulsu. Dobrej jakości perfumy zmieniają bowiem swój zapach w miarę upływu dnia. Na początku pachną inaczej i w domu dopiero okazać się może, że to nie o taki zapach nam chodziło. Najlepszym wyjściem w tym przypadku jest poproszenie o próbkę zapachu i przetestowanie go w domu. W perfumeriach jest bardzo duży wybór perfum, przez co łatwo jest o pomyłkę, zwłaszcza, gdy życzliwa pani ekspedientka podsuwa coraz to inne zapachy do wypróbowania. Po kilku kolejnych perfumach zapachy zaczynają się mieszać i nie jesteśmy w stanie rozpoznać ich prawdziwej woni. Najbardziej optymalnie byłoby, żeby ograniczać się do wypróbowania najwyżej trzech zapachów podczas jednaj wizyty w perfumerii. Może nie znajdziemy od razu perfum, które będą się nam podobać, ale nie kupimy produktu, który będzie leżeć bezużytecznie na naszej toaletce.

4 komentarze do “Jak uchronić się przed perfumowym faux pas?”

 1. admin Says:

  Ostatnio źle dobrałam perfumy. Było to spotkanie wyższych sfer a ja pierwszy raz na czymś takim. Szybko się zorientowałam 🙂

 2. Micha Says:

  No to musiało być niezbyt przyjemne, generalnie jednak zawsze warto zapytać kogoś bardziej doświadczonego.

 3. zmoraka Says:

  No ale akurat nie było jak, trudno, było minęło, jakoś przeżyję.

 4. sama Says:

  Pewnie że tak, głowa do góry. Następnym razem będzie lepiej.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

 ?>