Jak uniknąć rozstępów po ciąży?

Kategoria: Cera i ciało   

Promowany przez media kanon piękna niejedną kobietę wpędza w kompleksy. Piękne, szczupłe modelki z idealnie zarysowanym ciałem stają się obiektem zazdrości i wzorem dla szerokiego grona zwykłych kobiet. Każda z nas bowiem chce być piękna i zachwycać swoją urodą. Ciężko jest pogodzić się z każdą nową niedoskonałością. Dlatego też zajście w ciążę dla wielu z nas, choć tak pożądane staje się przyczyną wielu zmartwień i narastających kompleksów. Przestajemy być pewne swojej urody. Sprawy nie polepszają pojawiające się w tym okresie niezbyt estetyczne rozstępy na piersiach, biodrach, czy brzuchu. Czy istnieje jakiś sposób, by mimo ciąży zachować swój dawny wygląd? Rozstępy tworzą się, gdy skóra zbyt mocno i szybko ulega rozciągnięciu. W ciąży jest to naturalne zjawisko i ciężko mu zapobiec. Przybywa kilogramów, a rosnący maluszek potrzebuje coraz to więcej miejsca. To ciężka próba dla kobiecej skóry. Pojawiają się na niej najpierw zaczerwienione blizny, które mogą być wrażliwe i przy dotyku powodować ból, z czasem jednak bledną. Żeby uniknąć rozstępów najlepiej jest zacząć odpowiednio dbać o skórę, zanim zmiany się na niej pojawią.

Żeby przygotować ją na czekające zmiany trzeba zadbać, by była jędrna. W tym celu najlepiej poddawać skórę regularnym masażom. Regularne zabiegi doskonale poprawią jędrność tkanki, a jeśli są już na niej widoczne niewielkie zmiany pomogą je usunąć. Pomocne będzie również codzienne uprawianie sportu. Aktywne fizycznie mamy rzadziej skarżą się na defekty skórne niż panie prowadzące statyczny tryb życia. Ich skóra dzięki wysiłkowi fizycznemu jest jędrna, łatwiej się rozciąga.

Gdy jednak z różnych względów wysiłek fizyczny nie wchodzi w grę, a mamy widoczne już rozstępy warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki zawierające w swoim składzie kolagen. On jest bowiem głównym winowajcą powstawania rozstępów skórnych. W aptekach jest szeroka gama produktów przeznaczonych specjalnie dla kobiet w ciąży zapobiegająca tworzeniu się rozstępów. Co najważniejsze- kosmetyki te działają podskórnie i nie ma żadnych obaw, że mogą źle wpłynąć na tworzące się nowe życie. W początkowym okresie zmiany skórne można usunąć również za pomocą specjalnych peelingów. Wybór metody należy do każdej z nas. Dla uzyskania najlepszego efektu najlepiej jest połączyć te metody. Mamy wtedy większą szansę, ze po porodzie nasze ciało nie zmieni się za bardzo i dalej bez obaw będziemy mogły opalać się latem w bikini.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

 ?>