Kremy, jak ich używać?

Kategoria: Kremy i odżywki   

Wszyscy wiemy, że kremy mają zbawienny wpływ na nasz naskórek, jednak by cieszyć się ich działaniem należy wiedzieć jaki krem jest odpowiedni dla naszej skóry oraz jak ich używać.  Przede wszystkim należy wiedzieć jaki rodzaj cery mamy. Najczęściej jest to cera normalna, nadmiernie tłusta, bądź sucha. To będzie wyznacznikiem tego, jakich kremów powinno się używać. Dla skory suchej przede wszystkim niezbędna będzie codzienna pielęgnacja kremami nawilżającymi i tłustymi. Krem tłusty ma ciężką i lepką konsystencje, a po jego użyciu skóra się błyszczy, dlatego polecane są na noc.

Kosmetyków w sprzedaży jest szerokie spektrum. Dobre kosmetyki sprzedają obecnie znane polskie marki. Jednym z upiększających specyfików jest odżywka do rzęs. Panie wiedzą, że tusz przesusza i niszczy rzęsy, a dobra odżywka odbudowuje urodę rzęs. To coś najlepszego na świecie.

 

Lekkie kremy nawilżające, które szybko się wchłaniają, ale w jakimś stopniu nawilżają naszą skórę powinny być stosowane na dzień, szczególnie jeśli wykonujemy makijaż. Przy cerze tłustej należy się jednak wystrzegać kremów tłustych i półtłustych, gdyż może to spowodować reakcję zatykania się porów, powstania stanu zapalnego a w ostateczności nieestetycznych wyprysków. Do tego typu skóry należy używać wyłącznie lekkich kremów, które będą korzystnie wpływały na naszą cerę i doprowadzą do zrównoważenia jej nawilżenia. Kolejna sprawa, ważne jest, aby kremy co jakiś czas zmieniać, najlepiej co 4-6 tygodni, gdyż używanie wyłącznie jednego kremu nie dostarczy naszej skórze wszystkich potrzebnych składników. Do kremu, który nam jednak odpowiadał możemy w przyszłości śmiało wrócić.

Bardzo istotną sprawą jest również dbanie o okolice naszych oczu. Te miejsca możemy również pielęgnować kremami , których używamy do naszej cery, jednak wcześniej musimy dokładnie sprawdzić, czy nie podrażnia on delikatnych partii naszej twarzy. W przeciwnym razie przyniesie on więcej szkód niż pożytku. Pamiętajmy również o szczególnej pielęgnacji naszego ciała w okresach zimowych, gdzie wahania temperatury przyczyniają się do pogorszenia kondycji naszego naskórka, wtedy to wskazane jest używać kremów tłustych, które będą utrzymywać dobry stan naszej skóry dłużej. Pamiętajmy również o tym, aby wybrany przez nas krem zawierał filtr UV, gdyż nawet podczas zimowego spaceru, słońce może szkodliwie wpływać na naszą skórę.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

 ?>