Perfumy fm

Kategoria: Perfumy   

Historia perfum jest niemalże tak stara jak historia ludzkości. Oczywiście z lekkim przymrużeniem oka. Wcale nie jest tak ze historia perfum rozpoczyna się we Francji. Pierwsze ślady, które wskazują na istnienie pewnych zapachów odkrywano już najdalszych zakątkach świata.

Również znajdowano ich ślady w odległych kulturach. Wobec tego w tym artykule przeniesiemy się trochę w czasie i będziemy poszukiwać śladów perfum. W dawnych czasach perfumom przypisywano różne znaczenia i działania. Zaczniemy ponad 4000 lat temu. Pierwsza na naszej zapachowej wędrówce będzie Mezopotamia. To właśnie z tego okresu pochodzą pierwsze świadectwa potwierdzające istnienie perfum. Chodzi tutaj o znaki wyryte na niewielkich glinianych naczyniach, służących do przechowywania perfum. Również, jeżeli prześledzimy historię Mezopotani to zauważymy, że jest tam pierwszy w historii perfumiarz zwany Tappati. Wówczas również już działała pierwsza perfumeria na świecie.

Perfumeria ta działała na Cyprze. Zapewne wielu z Was zastanawia się, w jaki sposób odkryto perfumy fm. Podobnie jak i wiele innych wynalazków tak i perfumy fm są dziełem przypadku. Zapewne jeden z pra ludzi podczas palenie ogniska zauważył, że dym, kiedy wpadła do niego żywica zaczął zupełnie inaczej pachnieć. Oczywiście dym miał bardzo przyjemny zapach. To również okres kiedy wprowadzano pierwsze rytuały oraz różne obrządki religijne. Wtedy właśnie zaczęto wykorzystywać pachnący dym do przeprowadzania tych ceremonii. Tak w skrócie można przyjąć początek perfum.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

 ?>