Piękna twarz przez całą zimę

Kategoria: Kremy i odżywki   

Każda kobieta bez względu na porę roku chce być piękna. Ważne jest jednak to, by dostosowywać zabiegi pielęgnacyjne do panujących warunków na dworze. Zima to dość ciężki okres dla całego organizmu, zwłaszcza dla skóry twarzy i rąk, gdyż jest tam ona bezpośrednio narażona na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego też warto odpowiednio zmodyfikować codzienną pielęgnację, by czuć się wyjątkowo każdego dnia.

Dobry gabinet kosmetyczny ma setki klientek, ponieważ oferuje im najlepszej klasy kosmetyki naturalne, ożywki do rzęs., krem oraz inne wyroby. Stosowana jest tam także medycyna estetyczna. Klienci chętnie dbają o urodę, mają obecnie więcej pieniędzy na ten właśnie cel.

Przede wszystkim należy odpowiednio zadbać o skórę twarzy. Niskie temperatury przesuszają ją i doprowadzają do licznych podrażnień, co wygląda dość nieestetycznie. Warto więc przejrzeć swoją kosmetyczkę i zaopatrzyć się w krem mający właściwości odżywcze. Będzie on bardziej tłusty od codziennych, lekkich preparatów. Jednak dzięki temu nasza skóra zyska skuteczną ochronę przed mrozem i przejmującym wiatrem. Wybierając taki krem należy również zwrócić uwagę na to, czy dany preparat zawiera filtr UV, ponieważ również zimą jesteśmy narażeni na szkodliwe promieniowanie słoneczne, które dodatkowo jest odbijane przez śnieg. Oprócz odpowiednich kremów na dzień warto również stosować odpowiednie kosmetyki na noc, które odżywią i zregenerują przemęczoną i słabo dotlenioną skórę. Zimą bowiem źle natleniona cera szybciej się starzeje i ciężej przywrócić jej naturalny blask. Najlepszym kremem na noc będzie taki, w którego składzie odnajdziemy retinol bądź też wyciągi z owoców. Doskonale regeneruje on tkankę i dodatkowo ujędrnia skórę. W wyniku regularnego stosowania tych preparatów skóra odzyska naturalny, świeży wygląd, nabierze zdrowego koloru. Podczas pielęgnacji twarzy nie można również zapomnieć o ustach. Suche i spękane nie są zbyt zachęcające i żadna szminka tego nie zmieni. Dlatego też koniecznie należy używać pomadki ochronnej. Dla kobiet, które codziennie używają szminki idealnym wyjściem jest zastosowanie specjalnego sztyftu ochronnego, jako baza pod kolor. Istnieją też domowe sposoby na utrzymanie całą zimę pięknych pełnych ust. Gdy usta stają się spierzchnięte warto posmarować je miodem. To doskonała naturalna kuracja odżywcza, która szybko zregeneruje tkankę.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

 ?>