Perfumetka

Co to są perfumetki?

Najlepszym odpowiedzią na pytanie, czym są perfumetki, będzie nazwanie ich mini wersją perfum. Są to zapachy dostępne w opakowaniach o małej pojemności. Zazwyczaj jest to od 5 ml do najwyżej 20 ml. Mogą stanowić jedynie próbkę perfum, bądź sposób na posiadanie swojego ulubionego zapachu zawsze pod ręką. Ponadto, wielu producentów wód perfumowanych i zapachowych przygotowuje dla swoich klientów mini wersje, jako gotowy produkt. Sposobem na perfumy, które nie mają takiej opcji, są perfumetki w postaci pustego pojemnika, do którego odlewamy ulubiony zapach. Gotowe perfumetki oryginalnych perfum możesz kupić w internetowej perfumerii Happiness.

Zalety perfumetek

Standardowe perfumy mają zazwyczaj pojemność 50 ml. Bardzo często rozlewane są do ozdobnych, niejednokrotnie ciężkich flakonów. Noszenie ich przy sobie, by w ciągu dnia odświeżyć zapach, jest bardzo niepraktyczne. Dodatkowo, dobre perfumy są bardzo drogie, więc narażanie się na ich rozbicie jest mało rozsądne. Ciężkie, zajmujące miejsce i łatwo tłukące się opakowania można zastąpić poręczną perfumetką. Posiada ona atomizer, dzięki czemu łatwo możemy nanieść zapach na wybrane partie ciała. Jej niewielki rozmiar i wagę z pewnością docenimy podczas podróży lub wyjazdu na wczasy, gdy brakuje nam miejsca w walizce.

Perfumetka to także świetny sposób na prezent, zwłaszcza gdy nie jesteśmy pewni, czy zapach spodoba się obdarowanej osobie. Sami możemy w ten sposób testować nowe zapachy, aby przekonać się, czy dana kompozycja zapachowa będzie dla nas odpowiednia, zanim zainwestujemy w pełnowymiarowy flakon i wydamy większe pieniądze. Czasami zdarza się tak, iż zapach, który w pierwszym momencie nam się spodobał, w ciągu dnia staje się męczący. Perfumetka pozwala na poznanie konkretnej wody perfumowanej czy toaletowej, bez inwestowania większych pieniędzy.

Perfumetka to także rozwiązanie dla osób, które używają perfum sporadycznie, na większe wyjścia. Należy pamiętać o tym, że perfuma, która leży kilka miesięcy, a nawet lat, po prostu psuje się, starzeje i wietrzeje. Osoby, które nie korzystają z perfum na co dzień, powinny postawić na mini wersje perfum.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *