Książki

Co zrobić z książkami, których chcemy się pozbyć?

Osoby czytające książki dzielą się na tych, którzy tworzą swoje biblioteczki i nie pozbywają się przeczytanych już książek oraz na tych, którzy zaraz po przeczytaniu rozstają się z nimi, robiąc miejsce na nowe egzemplarze. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, z pewnością zastanawiasz się co zrobić z pozycjami, do których nie będziesz już powracać.

Istnieją trzy główne opcje, które można skrótowo opisać słowami: oddać, sprzedać i wymienić.

  1. Oddać. Książkę można po prostu przekazać dalej, by kolejni miłośnicy literatury mogli z niej skorzystać. Możemy podarować je przyjaciołom, rodzinie lub oddać do biblioteki. Innym pomysłem może być przekazanie niechcianych już pozycji instytucjom pomocy społecznej: domom dziecka czy ośrodkom pomocy społecznej.
  2. Sprzedać. Książki możemy też sprzedać i w ten sposób zdobyć fundusze na zakup kolejnych pozycji, które chcemy przeczytać. Gdzie sprzedawać? Na internetowych serwisach aukcyjnych, w antykwariatach lub wśród znajomych.
  3. Wymienić. Książki możemy również wymieniać. Jest to obecnie dość popularna metoda, szczególnie wśród członków grup tematycznych na portalach społecznościowych.

W poniższym artykule znajdziesz dobry sposób na pozbycie się książek: http://rajksiazek.pl/co-robic-ze-starymi-ksiazkami/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *