Toga adwokacka

Czy adwokatem może zostać każdy?

Każdego roku studia prawnicze rozpoczyna kilkadziesiąt tysięcy maturzystów, którzy marzą o karierze adwokata. W bieżącym roku do egzaminu zawodowego, kończącego aplikację adwokacką przystąpiło 1306 chętnych. Liczby te ukazują, że zawód adwokata cieszy się niesłabnąca popularnością. Czy jednak każdy student zostanie dobrym prawnikiem?

Jakie cechy czynią z adwokata świetnego fachowca?

Adwokat to jeden z tzw. zawodów zaufania publicznego, którego podstawowym zadaniem jest niesienie pomocy klientom w rozwiązywaniu problemów natury prawnej. Dlatego dobry adwokat powinien cechować się uczciwością, budzić zaufanie klientów oraz służyć im radą. Bez względu na ciężar sprawy, adwokat musi działać dokładnie oraz precyzyjnie formułować pisma procesowe. Codziennością pracy w kancelarii adwokackiej jest kontakt z różnymi instytucjami publicznymi. Kolejną cechą jaką powinien odznaczać się adwokat jest więc pewność siebie oraz stanowczość. Niedopuszczalne jest, by mecenas mamrotał pod nosem odpowiedzi na pytania sędziego.

Pomimo otwarcia zawodów prawniczych ścieżka kariery adwokata nie jest otwarta dla każdego. Jeśli zastanawiasz się nad karierą prawnika musisz odpowiedzieć sobie na pytania: czy jesteś skłonny poświęcić się dla swojego klienta, czy posiadasz w sobie empatię na problemy innych, czy rzetelnie wywiązujesz się ze swoich obowiązków oraz czy nie straszne są Tobie publiczne wystąpienia.

Osoby chcące zostać w przyszłości adwokatem, zapraszamy do zapoznania się z artykułem: http://kancelariaadwokacka-krakow.com.pl/porady-prawne-w-trakcie-rozwodu-czy-to-konieczne/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *