Tłumaczenia symultaniczne

Czym różnią się tłumaczenia konsekutywne od symultanicznych?

Tłumaczenia konsekutywne oraz symultaniczne to rodzaje tłumaczeń ustnych, które mają wiele podobieństw, ale różnią się one od siebie również pod wieloma względami.

Tłumaczenia symultaniczne a tłumaczenia konsekutywne

W przypadku tłumaczeń symultanicznych tłumacz zajmuje się tłumaczeniem słów mówcy w momencie, gdy wygłasza on mowę. Znajduje się on wtedy w specjalnym pomieszczeniu, które jest dźwiękoszczelne i dzięki założonym słuchawkom jest w stanie tłumaczyć usłyszany tekst odbiorcom używając do tego mikrofonu. Z kolei tłumaczenia konsekutywne mają to do siebie, że odbywają się dopiero wtedy, gdy mówca zakończy swoją kwestię, trzeba jednak wtedy zdawać sobie sprawę z tego, że należy dokładnie zapamiętać wypowiadane przez niego słowa, tak aby zachować całkowity sens wypowiedzianych zdań. Jak widać tłumaczenia te dość znacznie się od siebie różnią, trudniejsze do przeprowadzenia według wielu uznanych tłumaczy są tłumaczenia konsekutywne, ponieważ często wypowiedzi są dość rozbudowane i trudno jest je spamiętać, dlatego trzeba niektóre zdania zapisywać sobie na kartce.

Więcej o różnicach miedzy tymi tłumaczeniami znajdziesz pod linkiem: https://tlumacz-tekst.com.pl/co-to-sa-tlumaczenia-symultaniczne/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *