Prawo gospodarcze prywatne

Prawo gospodarcze prywatne

Jednym z rodzajów prawa w dzisiejszych czasach jest prawo gospodarcze prywatne, które dotyka coraz większe grono osób. Reguluje ono stosunki prawne pomiędzy wszystkimi podmiotami uczestniczącymi w danym momencie w obrocie gospodarczym.

Prywatne prawo gospodarcze

Bardzo ważną kwestią związaną z działalnością tego prawa jest to, że podmioty są wobec siebie równe, a więc nikt nie ma nad nikim władzy. Działalność gospodarcza musi być wtedy prowadzona w sposób stały, dodatkowo powinna mieć ona charakter zarobkowy, wtedy też właściciel firmy podlega wszystkim kwestiom zawartym w prawie gospodarczym prywatnym. Prawo gospodarcze prywatne reguluje wszystkie czynności handlowe, ale też obowiązki przedsiębiorców, a do tego również ich ustrój. Ta gałąź prawa ma wiele wspólnego z prawem handlowym, jednak niewiele różni się w poszczególnych aspektach. Podmioty w zakresie tego prawa opierają się na normach związanych ze wzajemną autonomicznością, a więc trzeba tego przestrzegać na każdym kroku, aby nie narazić się na jakiekolwiek konsekwencje.

Dowiedz się więcej o podstawach prawa gospodarczego: http://kancelariaadwokacka-krakow.com.pl/podstawy-prawa-gospodarczego/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *