Samodzielne prowadzenie KPiR

Prowadzenie KPiR o czym należy pamiętać?

Prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów w sposób samodzielny to spore wyzwanie, dlatego należy pamiętać o pewnych zasadach, których w żaden sposób nie da się ominąć.

Zasady prowadzenie KPiR

Przede wszystkim ważne są terminy, a więc od razu na początku rozpoczęcia działalności trzeba taką księgę założyć i zgłosić to w Urzędzie Skarbowym. Dodatkowo należy wybrać formę prowadzenia takiej księgi, czy będzie to wersja papierowa, czy też elektroniczna. Wiele osób decyduje się na tę drugą możliwość, ponieważ jest to możliwość zaoszczędzenia czasu, ale też spora wygoda dla osób bardzo zapracowanych. W księdze muszą znaleźć się wszystkie przychody oraz rozchody firmowe za dany okres rozliczeniowy, warto pamiętać o wystawieniu faktur i udokumentowaniu każdej transakcji. Dokumenty muszą być archiwizowane na terenie firmy przynajmniej przez okres kilku lat, zazwyczaj pięciu. KPiR należy prowadzić wtedy, gdy prowadzi się własną działalność gospodarczą w formie agencji, czy też na podstawie umowie zlecenia, wtedy jest to wyższa konieczność.

Zachęcamy do przeczytania artykuły na temat prawidłowego prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów – http://skuteczna-ksiegowosc.pl/jak-prowadzic-kpir/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *