Calvin Klein Euphoria

Recenzja perfum Calvin Klein Euphoria

Calvin Klein to jedna z najpopularniejszych w Polsce amerykańskich marek. Zajmuje się nie tylko odzieżą, ale także produkcją i komponowaniem wysoko-półkowych perfum. Najbardziej kobiecym zapachem kojarzonym z tą marką jest “Euphoria”. Zastanówmy się czy powszechne zachwyty są uzasadnione i czego można spodziewać się po tej woni…

Założenia marki

Według Calvina Kleina, perfumy o sugestywnej nazwie “Euphoria” mają być wyrazem wolności i motywu nieskończonej podróży. To pogoń za marzeniami, swobodne opowieści o swoich pragnieniach. Zapach został skomponowany w 2015 roku przez Dominique Ropion, Loc Dong i Carlosa Benaima. Należą do kategorii perfum orientalno-kwiatowych. Reklamy odzwierciedlają wizję twórców, przedstawiają niezwykle seksowną i wyzwoloną kobietę na plaży, która otacza się intensywnymi kolorami i uwodzi przystojnego mężczyznę. Czy opisane obrazki są jednak spójne także z zapachem znajdującym się we flakonie?

Skład i efekty zmysłowe

Nutą głowy kompozycji jest granat, a w sercu znalazły się lotos i orchidea. W bazie “Euphorii” pobrzmiewa delikatny fiołek, ambra, piżmo i mahoń. Uzyskany aromat w pierwszej chwili jest silny i skoncentrowany, jednak wystarczy ledwie chwila, by stał się bardziej miękki i otulił ciało swojej nosicielki. Są to perfumy rzeczywiście urzekające i zmysłowe, mimo to także w pewien sposób uniwersalne. Doskonale nadadzą się zarówno do biura, jak i na randkę. W pierwszym przypadku jednak warto stonować ich ilość i postawić na dyskrecję – miejsce pracy nie pozwala sobie na nadmierny seksapil i nieskończone podróże! Trwałość kompozycji jest bardzo dobra, choć oczywiście zależy od indywidualnych właściwości skóry. Jeśli skóra jest sucha i ma problem z utrzymywaniem zapachu, zawsze można sięgnąć po uzupełniające kosmetyki z serii zapachowej i wzmocnić aromat perfum. Choć “Euphoria” jest zapachem dosyć popularnym, na każdej osobie może rozwijać się nieco inaczej i akcentować inne nuty. Pewne za to jest, że spodoba się otoczeniu i będzie wywoływać komplementy. Klasyczna wersja idealnie nadaje się na okres jesieni i zimy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *