Złuszczające skarpetki do stóp

Skarpetki złuszczające – hit czy kit?

Skóra stóp wymaga specjalnej pielęgnacji, gdyż jest najbardziej nastawiona na rogowacenie i odciski. Obecnie ciekawym produktem są skarpetki złuszczające, których zadaniem jest pozbycie się zalegającego martwego naskórka. Czym jest ten produkt i czy faktycznie przynosi efekty?

Skarpetki złuszczające – co to jest?

Skarpetki złuszczające to zestaw składający się z foliowych skarpetek oraz płynu. Najczęściej w jego skład wchodzą kwasy hydroksylowe, takie jak: kwas mlekowy, salicylowy czy glikolowy. Oprócz tego, zawiera substancje zmiękczające i nawilżające, głównie mocznik i glicerynę. Pierwsze efekty pojawiają się już po kilku dniach, kiedy to skóra zaczyna się intensywnie łuszczyć. Proces ten może potrwać nawet tydzień, dlatego warto mieć ten fakt na uwadze, zwłaszcza latem, gdy stopy odsłania się w klapkach czy sandałach.

Skarpetki złuszczające to bardzo dobry produkt, jednak należy pamiętać, że nie mogą one zastąpić prawidłowej pielęgnacji stóp między zabiegami. W przeciwnym razie, efekty będą tylko chwilowe, a stopy znów staną się szorstkie i twarde. Więcej o skarpetkach złuszczających przeczytasz na: https://www.koloroweskarpety.com.pl/skarpetki-zluszczajace-do-stop-jak-to-dziala/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *